Av. A. Vahit KAYA

Kurucu Avukat
Av. A. Vahit KAYA

Sayın KAYA, hukuk eğitimini 1989 yılında İstanbul’da Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde tamamlamıştır. 1990 yılında İstanbul Barosu’na kaydolmuş ve 1991 yıllından itibaren tam zamanlı avukatlık, üniversitelerde part-time öğretim görevlisi olarak görev yapmış, yurt içi ve yurt dışında hukuki danışmalık hizmeti vermiştir.

Sayın KAYA, Melbourne – Swinburne Üniversitesi’nde Uluslararası Ticaret ve Avustralya – Queensland Üniversitesi’nde ilk yüksek lisansını MBA dalında yapmıştır. KAYA, aynı zamanda Avustralya-Queensland Üniversitesi ile ABD-Marquette Üniversitesi, Wisconsin’in de Uluslararası Mukayeseli Hukuku Sertifikası ile İstanbul – BU’ den Yabancı Yatırım Hukuku Sertifikası sahibidir. KAYA aynı zamanda Queensland Üniversitesi’ndeki Uluslararası Ticaret, Tazminat ve Sigorta Hukuku ağırlıklı Hukuk master ( LLM) derecesini tamamlamıştır.

Üyelikler

Sayın Abdulvahit  KAYA Avrupa, Amerika ve Avustralya da merkezleri bulunan EUROJURİS Uluslararası Hukukçular Birliği,  Pan Avrupa Tazminat Avukatları Grubu ve Asya- Pasifik Hukukçular konseyi, Internations Istanbul  ile Türk Alman Ticaret ve Sanayi Odası Üyesidir.

Yoğunlaştığı Alanlar

Uluslararası Ticaret, Sözleşmeler ve Şirketler Hukuku, Petrol ve Enerji Hukuku, Yabancılar Hukuku, Tazminat ve Sigorta Hukuku, Trafik, İş ve Uçak Kazaları, Sağlık Hukuku, Gayrimenkul ve yabancı yatırımlar.

Yabancı Diller

İngilizce, İşaret dili

Avukata Sorun

Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: