Av. A. Vahit KAYA

Kurucu Avukat
Av. A. Vahit KAYA

Av. A. Vahit KAYA

Hukuk eğitimini 1989 yılında İstanbul Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde tamamlamıştır. 1991 yılında İstanbul Barosu’na kaydolmuş ve 1999 yılına kadar Fırat Hukuk Bürosu’nun ortağı olarak çalışmıştır. 1999-2002 yılında Melbourne ve Swinburne Üniversitesi’nde Uluslararası Ticaret Yüksek Diploma çalışmaları yapmış ve 2004 yılında Avustralya- Queensland Üniversitesi’nde ilk yüksek lisansını MBA dalında yapmıştır. Aynı zamanda ABD- Wisconsin Marquette Üniversitesi, Uluslararası Mukayeseli Hukuku Sertifikası ile İstanbul – BU’den Yabancı Yatırım Hukuku Sertifikası sahibi olup Queensland Üniversitesi’ndeki Uluslararası Ticaret ve Tazminat (Sigorta) Hukuku ağırlıklı hukuk master derecesini tamamlamıştır.

EUROJURIS International Uluslararası Hukukçular Birliği, PEOPIL Pan European Tazminat ve Mağdur Avukatları Birliği, LawNet and APIL İngiltere, LAWASIA Asya ve Pasifik Avukatlar Grubu, AAJ (Amerika Duruşma Avukatları Birliği), GOSSLAR ve Avrupa Trafik Hukuku  Enstitüsü (IETL) üyesidir.

Yoğunlaştığı Alanları: Uluslararası Ticaret, Sözleşmeler ve Şirketler Hukuku, Yabancılar Hukuku, Tazminat ve Sigorta Hukuku, Trafik, İş ve Uçak Kazaları, Sağlık Hukuku, Gayrimenkul ve yabancı yatırımlar.

 

Yabancı Dil: İngilizce, işaret dili

Avukata Sorun

Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: